Лине пісня до небес,-
Це радіють діти,
Ради нас Христос воскрес,
Як нам не радіти!
9 квітня в Полтавській спеціалізованій школі-інтернаті №1 для 9-11класів відбувся захід «Світи нам, Великодню!». На святі вихованці школи відродили звичаї та обряди нашого народу, адже Великдень – це величне свято, яке символізує перемогу над силами темряви і зла, уособлює примирення і прощення. Діти згадали про свята, які пов’язані з Великоднем: Вербна неділя, Воскресіння Христове. З великим задоволенням учні переглянули відео про «Благодатний вогонь», музей «Писанка», взяли участь у вікторині. Цей Великодній захід підготувала вихователь Сергієнко Валентина Леонідівна зі своїми вихованцями 9-а класу.
Великдень всіх нас на гостини просить,
Малює сонце, полотно небес,
І Крашанку, як усмішку, підносить
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!
Година духовності для 5-7 класів: "Святая Покровонько, покрий мою головоньку..."
"Все упованіє моєНа тебе, мій пресвітлий раю,Все упованіє моєНа тебе, Мати, возлагаю,Святая Сило всіх святих,Пренепорочная, Благая!"
Саме з цих слів Тараса Шевченка розпочалася година духовності для 5-7 класів під назвою: "Святая Покровонько, покриймою головоньку...". Цей тематичний захід підготувала та провела педагог Полтавської спеціалізованої школи-інтернату №1, вихователь Гербера Ніна Федорівна.Не випадково датою проведення було обрано 14 жовтня - свято Покрови, адже метою цього заходубуло сприяння духовномустановленню учнів, формування в них духовних цінностей, а також відродження національних традицій українського народу.Учні 7-го класу познайомили присутніх в залі з історією виникнення цього свята, з деякими епізодами духовного життя українського козацтва, що були пов'язані з іконою пресвятої Богородиці. Наголосили на тому, що козаки, захисники волі української, дуже шанували Пресвяту Богородицю і вважали її особливою покровителькою. Тому на честь Покрови на Запоріжжі була збудована церква Святої Покрови, а ікона Пресвятої Богородиці завжди і всюди супроводжувала їх.Були цікавими звичаї і обряди українського народу пов'язані з цим святом, які чудово висвітлили дівчатка 7-го класу, оскількисаме незаміжніх дівчат воно стосувалося найбільше. З давніх давен український народ вірив, що Покрова накрила траву листям, землю снігом, воду льодом, а дівчат шлюбним вінцем. І, звісно, не залишилися без уваги народні прикмети на Покрову.Тож ми вдячні Ніні Федорівні за такий змістовний захід, а учням7-го класу побажаємо і надалі так творчо і натхненно співпрацювати зі своїми вихователями.