Головна » 2010»Вересень»13 » Керівництво МОН провело зустріч з представниками Фонду цивілізаційних досліджень та розвитку США
12:23
Керівництво МОН провело зустріч з представниками Фонду цивілізаційних досліджень та розвитку США
9 вересня 2010 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч керівництва відомства з представниками Фонду цивілізаційних досліджень та розвитку США.
Від міністерства участь у зустрічі взяли: заступник Міністра освіти і науки України Євген Суліма, директор департаменту наукової діяльності та ліцензування вищих навчальних закладів Михайло Гончаренко, представники департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції.
Фонду цивільних досліджень та розвитку США представляли: Віце-президент Фонду Ерік Новортни, представники ФЦДР в Україні та співробітники посольства США в Україні.
ФЦДР є громадською некомерційною організацією, що заснована в 1995 році Національним науковим фондом згідно з рішенням Конгресу США. Створено Фонд з метою сприяння міжнародному науково-технічному співробітництву між США та країнами колишнього Радянського Союзу через надання грантів, технічних ресурсів, проведення навчання для науковців та дослідників. Україна є одним із провідних партнерів Фонду. Основними напрямки діяльності Фонду в Україні є: дослідницькі гранти науковцям, що працюють у сфері фундаментальної та прикладної науки; гранти на обладнання; гранти на підтримку комерціалізації технологій, наукові конференції та навчальні семінари; сприяння інтеграції наукових досліджень і вищої освіти.
Питання, які порушувались сторонами під час зустрічі, в першу чергу, стосувалися планів розширювати та розвивати співпрацю МОН України та Фонду. Неодноразово учасники наголошували на актуальності питань розвитку саме студентської науки, а також обговорювали кроки, які необхідно зробити аби підтримати в Україні розвиток трансферу технологій та комерціалізації університетської науки.
Керівництво Міністерства освіти і науки висловило зацікавленість у продовженні співпраці з Фондом в рамках існуючих програм, наголошуючи на окремих аспектах удосконалення відбору кандидатів на участь у конкурсах Фонду. На пропозицію Євгена Суліми створити робочі групи з метою врахування усіх пропозицій обох сторін, які були озвучені під час зустрічі, американська сторона відповіла підтримкою. Тому вже з наступного тижня розпочнуть роботу робочі групи по кожній з програм співпраці. А вже наступного дня МОН письмово надасть власні пропозиції, озвучені сьогодні, серед яких наступні: переглянути критерії експертизи проектів, що беруть участь у конкурсах фонду, з метою забезпечення високоякісного, рівного, прозорого та об'єктивного відбору кандидатів; розглянути можливість створення проекту науково-освітнього центу на півдні України (такі центри вже існують у м. Івано-Франківськ та м. Дніпропетровську), виходячи з географічного принципу розподілу потужних наукових центрів; переглянути умови подачі конкурсантами своїх проектів на участь у конкурсах ФЦДР і, таким чином, зосередити увагу саме на проектах, що стосуються природничо-математичної галузі науки; розглянути можливість направлення експертів Фонду з питань трансферу технологій та комерціалізації до вищих навчальних закладів України тощо.
"Ми, перш за все, дуже зацікавлені у продовженні нашої співпраці. Сподіваємось на подальшу плідну роботу з урахування усіх пропозиції. Хочу наголосити, що часу до початку оголошення цьогорічних конкурсів залишилось небагато, а тому я закликаю до оперативної та ґрунтовної роботи", - підсумував зустріч Євген Суліма.
Результати переговорів знайшли повну підтримку та задоволення американської сторони. І тому, вже з наступного тижня кожна зі сторін вживатиме конкретних кроків для реалізації визначених сьогодні планів.